e-lieta

E-lietas portāls ir tiešsaistes e-pakalpojumu portāls, kur vienuviet iedzīvotājiem būs pieejami dažādi e-pakalpojumi, kā arī procesā iesaistītajām personām (atbilstoši to tiesībām) būs pieejami e-lietu dati un materiāli, dokumentu iesniegšana prokuratūrā, tiesā, probācijas dienestā.

Tāpat būs iespējams aizpildīt un iesniegt elektroniskās veidlapas, kā arī izmantot e-pakalpojumus – "Iesniegums tiesai", "Tiesvedības gaita", "Tiesu kalendāri" un citus e-pakalpojumus, tādējādi ļaujot efektīvāk īstenot savas likumiskās tiesības un intereses konkrētā procesā.

E-lietas portāls sāks darbu šodien, 1. decembrī un lietotāji, kas apmeklēja līdzšinējo domēnu "www.manas.tiesas.lv", automātiski tiks pārvirzīti uz jauno mājaslapu.

Autorizācija portālā tiks nodrošināta ar Latvija.lv vienoto pieteikšanos, kas iekļauj eParakstu, eID, kā arī līdz 2022. gada 31. decembrim tiks nodrošināta arī internetbanku risinājuma izmantošana.

Jaunais e-lietas portāls izveidots, lai nodrošinātu mūsdienīgu un uz klientiem orientētu elektronisko vidi, kas būtu ērti lietojams.

E-lietas portāla ieviešana un nodošana lietotājiem ir viens no e-lietas kā izmeklēšanas un tiesvedības procesu digitalās transformācijas programmas 1.posma īstenošanas mērķiem.