Šodien Tiesu administrācija pievienojas aktivitātei Diena bez lifta 2024. Diena bez lifta 2024 ir starptautiskais pasākums, kas notiek vairāk nekā 30 valstīs Eiropā un ārpus tās. Tā ir daļa no NowWeMOVE kampaņas, kuru uzsāka Starptautiskā Sporta un Kultūras Asociācija (ISCA).

Pasākuma mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, pievērst sabiedrības uzmanību mazkustīga dzīvesveida un nepietiekošās fiziskās aktivitātes problēmai.

attēlā cilvēks

Nedaudz par taviem ieguvumiem, ja ikdienā dosi priekšroku kāpnēm:

  • Kāpšanai pa kāpnēm ir papildu pievienotā vērtība. Tas ir lielisks kardiovaskulārais (sirds asinsvadu) treniņš, kas uzlabo asinscirkulāciju un sirdsdarbību. Ergonomiski un dabīgi tiek nodarbinātas pēdu, potīšu, ceļu un gurnu locītavas, tās nepārslogojot un tādējādi uzlabojot to funkcionālo stāvokli.
  • Pēc nedēļas mēģini kāpt par stāvu vairāk. Ar katru dienu kāpšana kļūs arvien vieglāka.
  • Ja šobrīd vari uzkāpt tikai  dažus stāvus, tas jau ir ieguvums veselībai!
  • Regulāra kāpšana pa kāpnēm var paaugstināt aerobās slodzes līmeni, uzlabot holesterīna līmeni un pazemināt cukura līmeni asinīs cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu.
  • Ja esat gados vecāks, kāpšana pa kāpnēm var uzlabot arī Jūsu vispārējo fizisko sagatavotību un samazināt kritienu risku.
  • Izmantojot kāpnes, tu samazini savu oglekļa pēdas nospiedumu:  nostaigājot augšup un lejup 3 stāvus, tiek ietaupīti  15 vatstundas (Wh) dienā vai 450 vatstundas mēnesī (kas ir  pietiekoši lai darbinātu 37” collu televizoru trīs stundu garumā), un tiek sadedzinātas ~18 kilokalorijas.

Atceries, ka neatkarīgi no taviem mērķiem (uzlabot veselību, piekopt zaļo dzīvesveidu vai ietaupīt laiku) pareizākā izvēle ikdienā ir kāpnes!