Statuss:
Īstenošanā
Eiropas Komisijas programmas

Projekta īstenošana: 01.02.2021.-31.01.2023.

Projekta vadošais partneris: Itālijas Tieslietu ministrija

Projekta partneri:

Austrijas Federālā Tieslietu ministrija,  Horvātijas Republikas Tieslietu un valsts pārvaldes ministrija, Horvātijas Finanšu aģentūra, Čehijas Republikas Tiesu izpildītāju kamera, Portugāles nacionālā tiesu izpildītāju aģentūra, Tiesu administrācija (Latvija) un Francijas nacionālā tiesu izpildītāju palāta, Lietuvas Uzņēmumu reģistra centrs, Eiropas Tiesu izpildītāju fonds (EUBF), Aristoteļa universitātes IT centrs (Grieķija), Bulgārijas LIBRe fonds, Itālijas Valsts pētniecības padome.

 

Projekta mērķis ir sniegt sabiedrībai un uzņēmējiem iespēju bez starpniekiem viegli iegūt informāciju par tiesas nolēmumu izpildes izsolēm vienā vai vairākās dalībvalstīs, izmantojot unikālu daudzvalodu izmēģinājuma tīmekļa portālu. Šī portāla mērķis ir izveidot “vienas pieturas aģentūru” Eiropas tirgum, kas veidota ar vienkāršu un intuitīvu lietotāja saskarni jeb interfeisu, paplašinot valstu robežas un ļaujot lietotājiem salīdzināt meklēšanas rezultātus dažādās valodās.

Projekta īstenošanai plānots izmantot e-CODEX platformu. Daudzvalodu tīmekļa portāls tiks integrēts ar partnervalstu nacionālajām informācijas sistēmām, lai pilnībā automatizētā veidā iegūtu datus par tiesu nolēmumu izpildes izsolēm. Plānots izveidot arī iespēju manuāli augšupielādēt un atjaunināt informāciju, ja šāda informācijas sistēmas valsts līmenī vēl nepastāv.

Projekts palielinās tiesas izsoļu konkurētspēju un efektivitāti, palielinot pārdošanas apjomus un vērtību, vienlaikus paplašinot lietotāju bāzi un potenciālo dalībnieku skaitu, un panākot ātrāku pārdošanas procesa noslēgumu. Nākotnes perspektīvā projekts varētu dot iespēju turpināt attīstīt korelāciju no citām dalībvalstīm, lai palielinātu kopējo procesa efektivitāti. Tas būs arī pamats visas Eiropas daudzvalodu platformai tiešsaistes izsolēm, kas, iespējams, tiks atvērts visu veidu izsolēm.