Jaunumi

Šodien, 23.februārī, norisinājās Starpinstitucionālās darba grupas sanāksme. Sanāksmē tika skatīti jautājumi par E-lietas projektu programmas statusu, eZīmoga izmantošanas tiesisko regulējumu, lielapjoma failu atskaņošanas/straumēšanas koplietošanas risinājuma izstrādi un integrāciju programmas projektos iesaistītajās informācijas sistēmās, kā arī VAS «LVRTC» pārstāvji sniedza ieskatu par pieejamajiem pakalpojumiem dokumetnu apliecināšanai ar eZīmogu un citiem  VAS «LVRTC» sniegtajiem pakalpojumiem, t.sk. mākoņrisinājumu un datu centru pakalpojuma izmantošanu. Sanāksmes noslēgumā Satversmes tiesas, Korupciijas novēršanas un apkarošanas biroja, Finanšu izlūkošanas dienesta un Konkurences padomes pārstāvji informēja par aktuālo progresu iekļaušanai e-lietas projektu programmā.

Darba grupas dalībnieki vienojās par nepieciešamību turpināt diskusijas par sanāksmes laikā aktualizētajiem jautājumiem. 

Starpinstitucionālās darba grupa izveidota mērķtiecīgai sadarbībai un koordinācijai, lai nodrošinātu vienotas nacionāla līmeņa e-lietas koncepcijas un vienotas e-lietas arhitektūras īstenošanu un attīstību, kā arī turpmāku e-lietas pārvaldības mehānisma īstenošanu

Darba grupā ir eksperts informācijas tehnoloģiju jautājumos no katras institūcijas, kura organizē un vada pamatdarbības informācijas sistēmas darbību un kuras valsts informācijas sistēmas plāno izmantot e-lietas platformu e-lietas datu apmaiņai, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas eksperts informācijas tehnoloģiju jautājumos un tieslietu resora eksperts datu aizsardzības jautājumos. Tāpat darba grupā kā eksperti piedalās arī šo institūciju un citu ar e-lietas īstenošanu saistītu organizāciju darbības procesu pārzinātāji, lai nodrošinātu nepieciešamo vajadzību samērošanu ar tehnisko risinājumu ieviešanu praksē.