E-lieta Jaunumi

Šodien, 2022. gada 24.augustā, notika pirmā starpinstitucionālā darba grupas sēde vienotas nacionāla līmeņa e-lietas koncepcijas un vienotas e-lietas arhitektūras īstenošanai un attīstībai, kā arī turpmākai e-lietas pārvaldības mehānisma īstenošanai.

Darba grupu vadīja Tiesu administrācijas Informācijas sistēmu un tehnoloģiju departamenta direktora vietnieks J.Liopa. Darba grupas dalībnieki ir pārstāvji no iestādēm, kuru informācijas sistēmas izmanto vai plāno to darīt e-lietas platformu e‑lietas datu apmaiņai, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas eksperts informācijas tehnoloģiju jautājumos un Tiesu administrācijas eksperts datu aizsardzības jautājumos.

Darba grupā turpmāk darbosies ne vien līdz šim e-lietas projektā aktīvi iesaistītie partneri (Tiesu administrācija, Latvijas Republikas prokuratūra, Valsts probācijas dienests, Ieslodzījuma vietu pārvalde), bet arī citi jau esošie un jaunie sadarbības partneri, piemēram, Latvijas Zvērinātu advokātu padome,Juridiskās palīdzības administrācija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Konkurences padome u.c.

Darba grupa izveidota saskaņā ar Ministru kabineta 2022. gada 5. aprīļa rīkojumu Nr. 241 “Par starpinstitucionālas darba grupas izveidi vienotas nacionāla līmeņa e-lietas koncepcijas un vienotas e-lietas arhitektūras īstenošanai un attīstībai, kā arī turpmākai e-lietas pārvaldības mehānisma īstenošanai”

 

E-lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pakāpenisku pāreju uz elektronisku pirmstiesas, tiesvedības un nolēmumu izpildes procesu.