Jaunumi
bile

Tiesu administrācijas pārstāvji šonedēļ tikās Tallinā ikgadējā Baltijas valstu un Somijas Tiesu administrāciju forumā, kurā pārrunāja tiesu administrēšanas aktuālos jautājumus.  

Mūsu administrācijas pārstāvji informēja foruma dalībniekus par Tieslietu akadēmijas projekta īstenošanu, kas igauņu kolēģos radīja izbrīnu par mūsu spēju realizēt nozīmīgas reformas, spējot koncentrēt resursus un realizējot starpinstitucionālu koordināciju visaugstākajā līmenī.

bilde

Tāpat vēstījām par Tiesu administrācijas ieguldījumu valstiska mēroga digitalizācijas reformas īstenošanā, kas uz šodienu vēl nav īstenota tādā apjomā un ar tik daudz iesaistītajiem, nevienā no foruma dalībvalstīm.

Kopumā pieredze ir pozitīva un motivējoša turpmākam darbam šādā forumā.

Foruma dalībnieku secinājumi, ka Latvija vairumā procesu ir līdere dažādu izaicinošu reformu īstenošanā un spējā koncentrēt resursus vienota mērķa sasniegšanā nacionālā līmenī, labi īstenojot vienotu starpinstitucionālu pārvaldību, sniedz gandarījumu par paveikto.

Priekšlikums nākotnei ir ievērot citu sadarbības iestāžu Baltijas valstīs un Somijā gūtās mācības, t.sk. par centralizācijas “tumšajām pusēm”, un turpināt komunikāciju ar noteiktas jomas reformu īstenotājiem Baltijas valstīs un Somijā.

bilde