Jaunumi
vizite bulgārija

2023. gada 22. un 23. februārī Tiesu administrācijas Informācijas sistēmu un tehnoloģiju departamenta un Starptautiskās sadarbības un analītikas nodaļas pārstāvji devās vizītē uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju, kur tikās ar Bulgārijas Tieslietu ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu EK projekta “Atrast advokātu” realizēšanai nepieciešamās darbības. Papildus abu valstu pārstāvji apmainījās ar pieredzi attiecībā uz tieslietu sektoram pieejamajām informācijas sistēmām un dalījās ar plānotajiem nākotnes risinājumiem tiesu digitalizācijas attīstībā.

Projekta “Atrast advokātu” galvenais mērķis ir veicināt Eiropas e-tiesiskuma stratēģijas un rīcības plāna 2019.-2023. gadam uzstādījumu īstenošanu, kas atbalsta Eiropas e‑tiesiskuma portāla e-pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu visām ES dalībvalstīm, lai izveidotu efektīvāku tiesu sistēmu un atvieglotu pilsoņu piekļuvi tiesai, izmantojot digitālos līdzekļus.

Projekta apakšmērķis ir atbilstošajā informāciju sistēmā ieviest rīku "Atrast advokātu", kas sekmētu pārrobežu sadarbību tiesvedības procesā.