Aktualitātes

Pārrunā aktuālos Augstākās tiesas un Tiesu administrācijas jautājumus

24.08.2020

Ceturtdien, 20.augustā, Tiesu administrācijas (TA) direktors Andris Munda un Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs apsprieda prioritāros jautājumus Tiesu administrācijas, Augstākās tiesas un Tieslietu padomes darbā.

Pārrunāti organizatoriskie jautājumi attiecībā uz Tiesnešu konferences norisi, kas paredzēta š.g. septembra sākumā. Konference tiks organizēta neklātienē, lai elektroniskās vēlēšanās ievēlētu divus Tieslietu padomes locekļus no apgabaltiesu tiesnešu vidus.

Sarunas gaitā pārrunāta tiesnešu atlases procesa nodrošināšana atbilstoši jaunajai tiesnešu atlases kārtībai, tiesnešu sagatavošana, tostarp, Ekonomisko lietu tiesas izveides kontekstā.

Tika apspriesti tiesnešu apmācību jautājumi, akcentējot ieceres attiecībā uz aktīvu tiesneša lomu procesā, nolēmumu kvalitātes uzlabošanu, nepieciešamību vēl vairāk stiprināt tiesu komunikāciju ar sabiedrību un skaidrot savus nolēmumus.

Tikšanās ietvaros tika runāts arī par progresu attiecībā uz rīcības plāna “Tiesu efektivitātes stiprināšana, pilnveidojot tiesu administrēšanas metodes Latvijā” ieviešanu. Augstākās tiesas priekšsēdētājs  tika  informēts  par izveidoto darba grupu, kurai šobrīd ir virkne veicamu uzdevumu, lai sekmētu vienmērīgu darba noslodzi tiesās un tiesas procesa efektivitāti. Lai šis darbs noritētu veiksmīgi, nozīmīgs ir Tieslietu padomes atbalsts.