Aktualitātes

Notiek ikgadējais Baltijas valstu tiesu administrēšanas seminārs

28.08.2020

Vakar, 27.augustā norisinājās ikgadējais Baltijas valstu tiesu administrēšanas seminārs, kuru attālinātā režīmā šogad organizēja Latvija, proti, Tiesu administrācija.

Viens no šī gada semināra diskusiju tematiem bija tiesu darba nepārtrauktības nodrošināšana, ievērojot katrā valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Katra valsts dalījās ar savu pieredzi un labo praksi, ko atkārtoti būs iespējams pielietot, gadījumā, ja Covid-19 turpmākajos mēnešos atkal pastiprināti izplatītos.

Savukārt semināra otrajā daļā tika diskutēts par lietu svēršanas jautājumiem – vidējās darba slodzes līdzsvarošanu (metodoloģiju, rezultātiem un pieredzi).

Seminārā tiešsaistē piedalījās arī pārstāvji no Somijas Tiesu administrācijas un to bija iespējams klausīties arī visiem Latvijas tiesu priekšsēdētājiem, Tiesu administrācijas struktūrvienību vadītājiem un tiesu efektivitātes darba grupas pārstāvjiem.

Baltijas valstu seminārs ir tradīcija, ko pirms 7 gadiem iedibināja tā laika Tiesu administrācijas direktors, lai pastāvīgi uzturētu kontaktus ar tuvākajām kaimiņvalstīm par aktualitātēm tiesu administrēšanas jautājumos.

Nākamajā gadā tas notiks Viļņā un to organizēs Lietuvas Nacionālā tiesu administrācija.

Latvijā seminārs tika organizēts Eiropas sociālā fonda projekta “Justīcija attīstībai” ietvaros.